Школа данас

Иако више од два века стара, школа је увек ишла у корак са временом, развијала се и израсла у модерну образовну установу.

Током 2006/2007. године, школа је опремљена кабинетом за информатику, савременим белим таблама и новим ученичким намештајем, а 2008. године, постављен је и видео надзор.

Од 2010. године школа располаже дигиталном учионицом за извођење наставе информатике и рачунарства, а и других предмета.

Подручне школе такође располажу са рачунарима за извођење наставе од играчке до рачунара.

Оно по чему се сигурно разликујемо од других школа у Општини је међународна Смотра литерарног стваралаштва „Извор живе речи“, чији смо домаћини већ 41 годину.

У школи је запослен 29 наставника и похађа је 205 ученика.

Матична школа налази се у Коларима, а подручна одељења у Ландолу, Биновцу и Луњевцу.

Наша школа добитник је многих признања, а најзначајнија су:

– Коларчев народни универзитет доделио је школи у Коларима Плакету поводом 185-годишњице рада школе

– Поводом 5. октобра 1994. године, дана општине Смедерево, школи је 1994. године додељено највеће општинско признање: Статуета Ђурђа Бранковића и Светосавска повеља

– Вукова награда